4 עקרונות מוכחים להצלחה בירידה במשקל – תקראו ותופתעו!

אם כבר החלטתם שאתם רוצים לרדת במשקל, אם כבר מצאתם ספורט שאתם אוהבים לעשות ואתם כבר מתאמנים פעמיים בשבוע לפחות, העקרונות הבאים יכולים לעזור לכם להגיע אל המטרה! בין אם אתם במשקל עודף ובין אם כל מה שאתם רוצים הוא להוריד את 5 הקילוגרמים האחרונים – העקרונות הבאים יכולים לעזור לכם להגיע לתוצאה שקבעתם. אז מהם 4 העקרונות המוכחים לירידה בשקל?

1. קשר אישי עם תזונאי / דיאטן / מאמן –

קשה יותר לעבור את תהליך הירידה במשקל לבד. דיאטן יכול לתת לכם תפריט אישי, לעזור לכם לתזמן את הארוחות לזמן האופטימלי שלכם ביום מה שיעזור מאוד לירידה במשקל. מה אתם אוהבים לאכול? הדיאטן שלכם יכול לשלב את המאכלים האהובים עליכם בתפריט ולהגיע יחד לאיזון של מזון טעים ומשביע. תזונאי ספורט יכול לקחת אתכם שלב אחד קדימה בהתרמת התפריט – מה לאכול לפני אימון? מה לאכול אחרי אימון? כמה ארוחות לאכול ביום? כמה חלבונים להוסיף לתפריט? מה ניתן לאכול כדי לבנות מסת שרייר? לכל השאלות הללו ייתן לכם התזונאי / דיאטן מענה וכך יחד תוכלו להגיע לתפריט האופטימלי וכמובן יחד לרדת במשקל ולהגיע לתוצאת היעד . בירידה במשקל קשר אנושי עובד הכי טוב!

2. הקפידו על ארוחת בוקר –

הרבה אנשים לא יכולים לאכול ארוחת בוקר מיד כשהם קמים אבל לאכול ארוחה החל מהשעה 9:00 בבוקר יביא לגופכם את ההתחלה שהוא זקוק לה. אם תמשכו את הרעב מעבר לשעה 11, 12 למשל תגיעו לארוחה הראשונה ביום כשאתם רעבים מאוד, תאכלו אכילה לא מבוקרת ולרוב גם מכילה סוכרים. זו הנטייה שלנו בדרך כלל. לעומת זאת, אם תתכננו מה אתם אוכלים לארוחת הבוקר, שימו לב שהארוחה זמינה לכם תתחילו את היום בצורה יותר מבוקרת והדבר ישפיע על האכילה שלכם עד הערב.

3. תפריט דל שומן –

עקרון חשוב ודי קל ליישום – החליפו את המזונות עתירי השומן בתחליפים טעימים אך דלים יותר. למשל, גבינות שמנות החליפו בגבינות רזות. יש בסופרים עכשיו מבחר גבינות ויוגורטים מעולה בים 0% ל- 5% שהוא גם טעים וגם דל שומן בטעימים מגוונים. בשר – אכלו בשר רזה כמו עוף – בשרים עתירי שומן אינם טובים לגוף. כל כך פשוט לפתוח היום גוגל ולמצוא הרבה מתכונים לארוחות של עוף עם ירקות. שימו לב כי הרטבים שלכם גם הם דלים בשומן, סוכר, מלח כדי שהרוטב עצמו לא יעלה את הערך הקלורי של הארוחה.

4. תפריט לא מגוון –

מעניין מאוד לגלות כי מחקרים הראו דווקא תפריט קבוע עוזר לירידה במשקל. עקרון זה יכול לעזור לכם מאוד בתקופה בה אתם רוצים לרדת במשקל ואף לשמור על המשקל אליו הגעתם. ארוחות בזמנים קבועים, מזונות קבועים יחסית יביאו את הגוף שלכם לידי איזון ויקלו על תהליך הירידה במשקל.