ניר שניידר – תזונאי ספורט

ייעוץ לתזונת ספורט לבני נוער

תזונת ספורט לבני נוער

אם אשנה את התפריט שלי אגיע להישגים טובים יותר? האם אפשר לאכול יותר טוב ולנצח? כיצד להעלות מסת שריר אצל ספורטאים צעירים? איך להפיק את המירב מהאימון? מה לאכול לפני תחרות / אליפות / משחק חשוב?

ספורטאים ומתאמנים צעירים נתונים תחת עומס אימונים שבועי הדורש משמעת עצמית והשקעה של זמן ואנרגיה. האתגר הגדול הוא לשלב בין האימונים, הלימודים בבית הספר ודרישות הגוף מבחינת גדילה. בנוסף לסדר היום העמוס של הספורטאים הצעירים גם הנסיעות הארוכות לאימונים יוצרות לעתים קושי באספקת ארוחות מסודרות ומאוזנות ותזמון מיטבי של אכילה. כמו שתוכנית האימונים האישית צריכה להיות מותאמת לילד ולהביא בחשבון את ענף הספורט הספציפי שבו הוא עוסק, כך גם לתזונה יש חשיבות עליונה ביעילות האימון וביכולת לבנות שרירים ולשפר יכולות והישגים.

תפריט לספורטאים – מתאמנים צעירים צריכים לאכול על פי צרכיהם

קצב חילוף החומרים של ילדים ובני נוער גבוה בבסיסו בשל תהליכי הגדילה וההתפתחות, והעיסוק בספורט מעלה אף יותר קצב זה הודות לתהליך בניית השרירים וההתאוששות מהאימון. לכן, במבט ראשון נראה לפעמים שבהשוואה לבני גילו הילד אכן אוכל טוב ובהתאם לגילו, אך למעשה העיסוק הספורטיבי דורש מגופו הרבה יותר קלוריות ותמיכה תזונתית, והרגלי האכילה שלו צריכים להיות מעט שונים. למשל, כדי לבנות שרירים, הילד זקוק לכמויות גדולות יותר של מזון ובתדירות גבוהה יותר או אם הילד מתאמן ברוב ימות השבוע, ולפעמים אפילו פעמיים ביום, גופו דורש הרבה יותר מזון מאשר ילדים אחרים בגילו, לכן יש לבדוק שינוי גישה במטבח המשפחתי.

חלוקת מדליות אליפות הרצליה

שינה היא גם פקטור הקשור לתזונה ואימונים – רוב הספורטאים הצעירים מתאמנים בשעות אחר הצהריים והערב, ולאחר מכן ישנים שעות רבות ללא אכילה. לעתים ספורטאים צעירים מתקשים לאכול לאחר האימון, בשל העייפות והרמה הגבוהה של אדרנלין בדם. כאן להורים יש תפקיד מפתח בהכנת האוכל לילד, ובהקפדה שיאכל סמוך לחזרה הביתה תכנון תפריט לספורטאים צעירים קריטי להצלחה.

ניר שניידר, תזונאי ספורט, יסייע לילדיכם הספורטאים/מתאמנים לשמור על הבריאות ולפתח את מסת השריר הדרושה להתקדמות בענף הספורט שבו הם עוסקים. בייעוץ אישי יחד נדבר על מה אוכלים לפני אימון, מה אוכלים אחרי אימון, מה לגבי תוספי מזון לספורטאים ומה התפריט האישי האופטימלי להצלחה ושיפור ההישגים.

תזונת בני נוער: המומחיות שלי, ההצלחה שלך!

השאירו פרטים ליצירת קשר